Tunceli Haberleri, Tunceli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yaralı yavru dağ keçisi biberonla besleniyor

Tunceli’nin Pülümür Vadisi’nde vatandaşlar yaralı yavru dağ keçisini bularak, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesine bildirdi. Olay yerine giden ekipler, yaralı keçiyi alarak kuruma getirdi. Veteriner hekim tarafından kontrolleri yapılan yavru dağ keçisinin sol ön bacak ekleminde kırık olduğu belirlendi. Bunun üzerine keçinin bacağı bandaja alındı. İlk müdahalenin ardından karnı acıkan keçi, ekipler tarafından biberonla bebek gibi beslendi.

Yavru keçinin, Elazığ’a Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi’ne gönderilerek, kırık bacağına detaylı bakılması sağlanacağı bildirildi. Yavru keçiyi muayene eden Veteriner Hekim Baran Kar, “Vatandaşlar tarafından bulunmuş. Bir haftalık gibi gözüküyor. Ayağında kırık şüphesi vardı. Eklem kapsülünde kayma var. İlk etapta bandaja aldık. Fırat Üniversitesine Veterinerlik Fakültesine göndermemiz gerekiyor. Orada daha iyi şartlarda bakılacak. Çünkü eklemde parçalı kırık varsa sıkıntı yaratır dedi.

Şu an sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Kar, beslenmesinin yapıldığını, gerekli müdahalelerin yapılarak alçıya alınmasından sonra 15-20 gün gözetimde tutulup, doğal ortamına tekrar bırakılacağını aktardı.

Bir önceki yazımız olan Çemişgezek’in başarılı öğrencilerine kaymakamdan ödül başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi