Tunceli Haberleri, Tunceli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ünlü yazar Sinan Yağmur, Tunceli’de öğrencilerle buluştu

Ünlü yazar Sinan Yağmur, Tunceli Belediyesi’nin düzenlediği organizasyonda öğrencilerle bir araya geldi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa öğrencilerin ilgisi yoğun oldu. Programın açılış konuşmasını yapan Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, öğrencilere seslenerek, “Bu ülke kolay kazanılmadı. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde bu güzel ülkenin daha da güzel hale gelmesi için uğraşacağız. Sevgili gençler, sizler bizim için çok önemlisiniz. İleride okullarınız bitecek ve istediğiniz mesleklerde çalışacaksınız. İnşallah gönlünüzden geçen yerlerde çalışırsınız. Hangi işi yaparsanız yapın severek yapın, mutlu olarak yapın ve bu ülkenin kıymetini bilerek yapın. İleride bir meslek sahibi olduğunuz zaman kendinize, ailenize, sevdiklerinize ve bu ülkeye faydalı işler yapın” dedi.

Yazar Sinan Yağmur’un birikimine dikkat çekerek öğrencilerin dikkatle dinlemesi tavsiyesinde bulunan Vali Sonel, “Bugün aramızda Sinan Yağmur var. Kitabı en çok satanlar listesinin başında gelen, bize Mevlana’yı, Şems’i daha çok sevdiren, kaleminin akıcılığıyla gönlümüzde yer alan bir sanatçımız. Bugün dostumuz Sinan Yağmur hocamızın verdiği mesajları, anlatımlarını iyi dinleyin” ifadelerini kullandı.

Tunceli’de olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Yazar Sinan Yağmur ise, Tunceli Valiliğimizin ve Belediyemizin öncülüğünde öğrencilerle yazar buluşması, okurlarıyla yazar buluşmasındayız. Öğrencilerimize, gençlerimize kitap okumayı sevdirmek amaçlı sosyokültürel bir etkinlik için kıymetli valimizin misafiri olarak Tunceli’mize geldik. Tunceli’ye ilk defa geliyorum. Hep özlemimde olan bir şehrimizdi. Çünkü aşkın, insanlığın, kardeşliğin şehri burası, kadim bir kültürü var. Burada olmaktan büyük bir haz aldım. Onların da gözlerindeki o pırıltıyı gördüm. Bugün buradaki bu buluşmada emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Yağmur’un kitap okumanın ve kişisel iletişimin öneminde dikkat çektiği program, öğrencilerin sorularının yanıtlanması ve kitap dağıtımıyla son buldu.

Bir önceki yazımız olan Cumhuriyet’in yaşıtlarına anlamlı ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi