Tunceli Haberleri, Tunceli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Tunceli’de, kadınlar el emeklerini sergiledi

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Aile Destek merkezindeki kurslara katılan çok sayıda kadın, takı, örgü, ahşap ve taş ürünler ile sabun üretimi gerçekleştiriyor.Kadınlar, el emekleriyle ürettikleri ürünleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Moğultay Mahallesi Gökkuşağı işhanında açılan fuarda sergiledi.
Kadınları üretime katmanın yanı sıra psikolojik danışmanlık da verdiklerini belirten merkezin eğitmenlerinden Kader Düzgün, Kadınlar, mutlu oldukça üretime daha çok katkıda bulunuyor. Çocukları için daha iyi oluyor” dedi.
Kadınlar tarafından üretilen ürünleri tanıtan Ayşe Çalımlı ise , kadınların olduğu yerde her zaman güzelliğin olduğunu belirterek, kendilerinin sadece 8 Mart’ta değil her gün hatırlanması gerektiğine değindi.
iki yıldan bu yana aile destek merkezine geldiğini dile getiren Zeynep Kalsen’de, Burada stres atıyorum, bir şeyler üretiyorum. Biz kadınlar sadece bir gün hatırlanmak istemiyoruz. Kadına yönelik şiddete karşıyız. Kadınlar şiddet görmesin. Sağlık, mutluluk ve barış olsundiye ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Tunceli’de yiyecek bulma sıkıntısı yaşayan dağ keçileri vadilere inmeye başladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi