Tunceli Haberleri, Tunceli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Tunceli’de deprem bilinci oluşturuluyor

İl AFAD Müdürlüğü, 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle deprem öncesi, sırası ve sonrasında alınacak tedbirlerle ilgili öğrenci ve vatandaşlara yönelik bilgilendirme çalışması gerçekleştirdi. Merkez Moğultay Mahallesi Yeraltı Çarşısı üzerinde kurulan deprem standında vatandaşlara arama-kurtarma çalışmaları sırasında kullanılan malzemeler tanıtıldı. Arama kurtarma çalışmalarında kullanılan arazi tipi araçlarla öğrenciler gezdirilerek, çeşitli bilgiler aktarıldı.
Depremle ilgili yapılacakların yer aldığı broşürlerin de dağıtıldığı etkinlikle ilgili Tunceli AFAD Müdürü Cem Erdoğan bilgi verdi.
Ülke topraklarının yüzde 92’sinin fay hatları üzerinde yer aldığını aktaran Erdoğan, Bizim yapmamız gereken deprem öncesi bütün hazırlıkları yaparak depreme hazırlıklı olmak. Erzincan’da olacak bir deprem ilimizi de etkileyecek. Tunceli birinci ve ikinci derece deprem kuşağında yer almaktadır. Aynı zamanda Tunceli topraklarının yüzde 78’i heyelan bölgesi. O nedenle afete karşı hazırlıklı olmak zorundayız” dedi.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi