Tunceli Haberleri, Tunceli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Tunceli’de birlik iftarı

Tunceli Belediyesi ile Konya Büyükşehir Belediyesi, Birlik Vakfı Tunceli ve Konya Şubesi ile Hacı Bektaş Veli Kültür Yayma ve Yardımlaşma Derneği, organizasyonunda protokol üyeleri, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcilerini katıldığı birlik iftarı Atatürk Stadyumunda düzenlendi.

Vali Osman Kaymak, “Anadolu’yu Türkleştiren ve İslamlaştıran Alperenler var. Bunlar Horasan’dan gelen Ahmet Yesevi’nin talebeleri Mevlana ve Hacı Bektaş Veli’dir. Bu kişiler Anadolu’nun değişik yerlerine giderek, tasavvuf yoluyla İslam’ın Anadolu’da Türkleşmesini sağlamışlardır. Bu çerçevede biz Tunceli’deki Alevi kardeşlerimizin de bu yolun bir kolu olduğunu düşünüyoruz. Onun için burada kendileriyle bir arada olmaktan çok mutluyuzdedi.

Muharrem de bizim Ramazan da bizim diyerek sözlerine devam eden Vali Kaymak, Hep sizinle beraber olacağız, beraber oruç tutacağız, acıları hep birlikte yaşayacağız ve sevinçlerimizi hep birlikte kutlayacağız. Tunceli’de her alanda çok iyi bir birlik, beraberlik ve kardeşlik seviyesi yakalanmıştır. Hep birlikte ülkemizin geleceği için büyük çaba içine girmiş ve Alevi-Sünni kardeşliğinin en iyi örneği ve birlikte yaşamanın en güzel örneğini buradan Türkiye’ye gösteriyoruz”diye konuştu.

Programda Konya’dan gelen Türk Tasavvuf Müziği topluluğu korosu ve sema da yer aldı.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi