Tunceli Haberleri, Tunceli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Tunceli’de 9 bin 836 öğrenci karne aldı

Tunceli’de 2016-2017 eğitim-öğretim döneminin sona ermesi nedeniyle Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nda karne töreni düzenlendi. Törende özel eğitim gören 36 öğrenciye, 9 bin 836 öğrenciyi temsilen karne verildi.

Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Aslanoğlu, örgün eğitim alanında son zamanlar iyi bir yere geldiklerini belirterek bunun kendileri için mutluluk verici olduğunu söyledi.

Kentteki okul ve sınıfları gezdiğini belirten Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör ise, Özel eğitim alanında çalışkan bir öğretmen kitlesinin yanı sıra son derece ilgili bir veli kitlesiyle karşılaşmak beni son derece memnun etti. Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimiz bakanlığımızın önceliğidir. Onların eğitim ihtiyacının daima öncelikli olması, onların eğitim ihtiyaçları için yeni stratejiler üretmemizi gerektiriyor. Bakanlığımız okul öncesi eğitim de zorunlu hale geldiğine göre 0-23 yaş arasında neredeyse bütün özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin eğitim sistemi içinde olmasını önemsemektedir. Özel eğitim öğrencilerimizin okullaşma oranının gün geçtikçe yükseldiğini görüyoruz. Bu oran son on yılda 4-5 kat arttıdedi.

Öğrencilerin hayata hazırlanması konusunda bütün kaynakları seferber ettiklerini aktaran Vali Yardımcısı Hasan Çiçek ise, Engellilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla valilik ve belediye olarak çalışmalar yürütüyoruz. Özellikle ana arterleri görme engellilere uygun hale getirmek için engelli bantları koyduk. Kamu kurum ve kuruluşlarına engelli rampaları, asansör, WC ve lavabolara öncelik verdik. Engelliler için araç alımı konusunu önümüzdeki dönemde belediye meclisinin gündemine aldık. Bir engelli aracı alarak engellilerimizin hem sosyal ihtiyaçlarının hem hastane, kamu kurum ve kuruluşlarına gidiş gelişlerini kolaylaştırmayı planlıyoruzdiye konuştu.

Törende Vali Yardımcısı Hasan Çiçek, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanı Battal Kanbay, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Ramazan Barın, Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Aslanoğlu öğrencilere karnelerini verdi.

Karne töreni, düzenlenen etkinlikle sona erdi.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi