Tunceli Haberleri, Tunceli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Tunceli’ de Pülümür’ de Çatışma;3 Asker Yaralandı,1 Terörist Ölü,1 Terörist Yaralı Ele Geçirildi

Tunceli’ in Pülümür ilçesi Kızılmescit mevkiinde devam eden oparasyonlarda çıkan çatışmada 3 asker yaralandı, 1 terörist öldürüldü, 1 terörist yaralı ele geçirildi.

Devlet hastanesine gelerek yaralı askerleri ziyaret eden Tunceli Valisi Osman Kaymak çatışmayla ilgili bilgi verdi. Vali Kaymak, Pülümür Kızılmescit bölgesinde eski bir maden ocağındaki bir konteynır içinde teröristlerin olduğu değerlendirilerek bölgeye jandarma timleri sevkedilmiş olup teröristlerin dışarı çıkması için anons yapılmış konteynır içinden bulunan iki teröristten birinin dışarı çıkarak elindeki el bombasını güvenlik güçlerinin üzerine atması sonucu 3 askerimiz yaralanmıştır. Yaralı askerlerimiz bölgeden hızla hastaneye intikal ettirilerek tedavilerine başlanmıştır. Askerlerimizin tedavilerine devam ediliyor, hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Çatışma sırasında bir terörist olay yerinde öldürülmüş 1 terörist de yaralı olarak etkisiz hale getirilmiştir dedi Vali Kaymak bölgedeki operasyonların sürdüğünü söyledi.

Bir önceki yazımız olan Dha: Tunceli' de Pülümür' de Çatışma;3 Asker Yaralandı,1 Terörist Ölü,1 Terörist Yaralı Ele... başlıklı makalemizde 1, Asker ve Çatışma;3 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir