Tunceli Haberleri, Tunceli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Dha Yurt- Tunceli-Ovacık Yolunda Kontrol Noktasına Saldırı Girişimi (2) (Yeniden)

TUNCELİ-Ovacık Karayolu’nda bulunan polis noktasında durdurulan bir araçtan inerek polis noktasına el yapımı patlayıcı ile saldırı girişimini düzenleyen 1 kişi kaçmak isterken polis tarafnıdan vurularak etkisiz hale getirildi. Saldırıda 1 polisin hafif yaralandığı belirtilirken, araçta bulunan 3 kişi gözaltına alındı.

Munzur Vadisi’nden Tunceli merkeze gelen ve plakası öğrenilemeyen bir taksi bugün saat 14.00 sıralarında merkeze yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta bulunan Tunceli-Ovacık karayolundaki polis kontrol noktasında durduruldu. Araçta bulunan 4 kişiden 1’i araçtan indikten sonra polis kontrol noktasına el yapımı patlayıcı atarak kaçtı. Polisin ateş açması sonucu kaçan kişi vurularak öldürüldü. Araçta bulunan 3 kişi gözaltına alınırken, el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu hafif yaralanan bir polis memuru Tunceli Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Tunceli Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: 6.12.2016 günü saat 14.00 sıralarında ilimiz Tunceli-Ovacık karayolu İl merkezi uygulama noktasında; içerisinde 4 şahsın bulunduğu bir araç durdurulmuş, güvenlik görevlilerimizce kimlik kontrolü ve araç araması yapıldığı esnada araçta bulunan 4 şahıstan bir tanesi araçtan inerek görevli arkadaşlarımıza el bombalı saldırı yapma girişiminde bulunmuş, bu esnada bahse konu şahıs güvenlik güçlerimiz tarafından vurularak etkisiz hale getirilmiştir. Güvenlik güçlerimizde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır.

Görüntü Dökümü

——————–

-Hastaden görüntü

-detaylar

Haber-Kamera: TUNCELİ, –

==============================================

Bir önceki yazımız olan Tunceli Belediye eşbaşkanları tutuklandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir